❖   e-mail: kontakt@reha-dom.eu   ❖   tel.: 509 506 484   /   504 085 604

Co powinniśmy wiedzieć o sprzęcie do rehabilitacji domowej i jego wypożyczeniu?

2 października 2019

Rehabilitacja domowa jest istotna w przywracaniu pacjenta do pełni sił. W większości wypadków odnosi zamierzone skutki zwłaszcza, gdy prowadzona jest w  zaciszu domu pacjenta. Jeśli istnieje spora szansa na powrót osoby rehabilitowanej do zdrowa warto zastanowić się, jaki sprzęt rehabilitacyjny będzie nam potrzebny oraz jak zminimalizować koszta jego użytkowania.

Jaki sprzęt rehabilitacyjny potrzebny jest do rehabilitacji domowej?

Sprzęt rehabilitacyjny wykorzystywany do rehabilitacji domowej zależy przede wszystkim od stanu i potrzeb pacjenta. Jeżeli pacjent nie jest w stanie samodzielnie chodzić, a wręcz przeciwne wymaga leżenia niezastąpione będzie łóżko rehabilitacyjne. Łóżko rehabilitacyjne ułatwia samodzielne sterowanie podnóżkiem i zagłówkiem za pomocą elektrycznego pilota. Ponadto wyposażone jest w wytrzymałe siłowniki, dzięki którym pacjent może podnosić się ćwicząc z rehabilitantem i wzmacniać swoje mięśnie rąk. Równie przydatny w rehabilitacji domowej może okazać się wózek rehabilitacyjny. Najlepszym wyborem będzie wózek inwalidzki manualny, który poruszany siłą rąk pacjenta, zapewnia mu możliwie dużo ruchu oraz wzmacnia mięśnie rąk, zapobiegając ich zwiotczeniu. Dla osób, które mają problem z samodzielnym utrzymaniem równowagi po przebytej chorobie, operacji czy złamaniu kończyn dolnych odpowiedni będzie chodzik rehabilitacyjny. Jest on wyżej ceniony przez rehabilitantów od kul ortopedycznych, ponieważ dają większą stabilizację, zaś w przeciwieństwie do wózka inwalidzkiego nie powoduje nadwagi i zwiotczenia mięśni. Chodziki rehabilitacyjne nie obciążają przy tym mięśni, stawów i kręgosłupa.

Gdzie wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny do rehabilitacji domowej?

Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego odciążają finansowo osobę rehabilitowaną i jej bliskich. To właśnie w nich możemy wypożyczyć nowe i używane sprzęty rehabilitacyjne do rehabilitacji domowej takie jak: łóżko rehabilitacyjne, wózek inwalidzki, chodziki rehabilitacyjne lub koncentratory tlenu do domowej tlenoterapii. Sprzęty rehabilitacyjne możemy wypożyczyć na minimum jeden miesiąc lub na dłuższy okres, rozliczając się z wypożyczalnią w ustalonym trybie ratalnym. Najlepiej znaleźć taką wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego, która znajdu się w naszym mieście lub województwie. Ułatwi nam to dobór sprzętu w siedzibie wypożyczalni, gdzie wykwalifikowany personel doradzi nam, jaki sprzęt wybrać. Jeśli siedziba wypożyczalni znajdować się będzie w naszym regionie łatwiej będziemy mogli dokonać serwisu sprzętu rehabilitacyjnego lub ograniczymy koszta związane z jego transportem lub dojazdem serwisanta do naszego domu.