❖   e-mail: kontakt@reha-dom.eu   ❖   tel.: 509 506 484   /   504 085 604

Sprzęt rehabilitacyjny – dlaczego lepiej go wypożyczyć?

14 kwietnia 2020

Choroby, kontuzje czy urazy zarówno te ciężkie, jak i lżejsze mogą przydarzyć się każdemu niezależnie od wieku i stylu życia. Wtedy też potrzebny jest sprzęt rehabilitacyjny odpowiednio dostosowany do naszych potrzeb  tak, by rehabilitacja przyniosła oczekiwane efekty. Niestety cena tego sprzętu często bywa zaporowa dla wielu osób. Nowy sprzęt rehabilitacyjny w zależności od jego funkcjonalności i zaawansowania technicznego mieści się w przedziale cenowym od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych! Z kolei w wielu przypadkach zakup całkiem nowego sprzętu do rehabilitacji jest zwyczajnie nieopłacalny. W sytuacji, gdy posiadamy ograniczony budżet lub rehabilitacja będzie miała krótkoterminowy charakter warto zwrócić się do wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.

Jakie są zalety wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego?

Zakup całkiem nowego sprzętu medycznego  wiąże się nie tylko ze znacznymi nakładami finansowymi. Dodatkowo musimy naprawdę poważnie zastanowić się nad naszym sprzętem rehabilitacyjnym – jaki model będzie odpowiedni oraz jakie funkcjonalności powinien posiadać. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jeśli wybierzemy nieodpowiedni sprzęt np. taki, którego możliwości są ograniczone zamiast przyspieszyć rehabilitację będzie ją opóźniał. Z kolei zakup sprzętu ze wszystkimi udogodnieniami i funkcjonalnościami może okazać się zwyczajnie niepotrzebny, a my wydamy tylko niepotrzebnie pieniądze.

W wypożyczalni ze sprzętem rehabilitacyjnym dostaniemy sprzęt natychmiast na określony okres czasu (minimum na okres jednego miesiąca), co jest niezwykle istotne, ponieważ o skuteczności rehabilitacji często przesądza fakt, jak szybko została rozpoczęta. Natomiast jeśli po upływie pewnego czasu stwierdzimy, że potrzebujemy mniej zaawansowanego technicznie sprzętu wystarczy podpisać umowę na inny, mniej funkcjonalny i w efekcie tańszy model. Zaś po pomyślnie zakończonej rehabilitacji zwracamy sprzęt rehabilitacyjny do wypożyczalni i nie martwimy się, co z nim dalej zrobić.

Kolejnym, nie mniej ważnym, atutem wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego jest to, że nie musimy martwić się jego montażem i serwisem. Kupując nowy sprzęt musimy poświęcić sporo czasu, aby poprawnie go zmontować, a i tu pamiętajmy, że jeśli popełnimy błąd może to wpłynąć na zdrowie i bezpieczeństwo osoby rehabilitowanej. W przypadku uszkodzenia z reguły musimy dodatkowo też zapłacić za serwis. W przypadku wypożyczalni ze sprzętem rehabilitacyjnym to wyspecjalizowani pracownicy złożą sprzęt rehabilitacyjny, a nawet dostarczą go nam do domu. Natomiast w razie uszkodzeń, które nie powstały z naszej przyczyny dokonają jego serwisu w cenie wynajmu.

Jakie sprzęty rehabilitacyjne można wypożyczać?

Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego posiadają w swojej ofercie sprzęty zarówno całkiem nowe, jak i używane. Wszystkie jednak posiadają odpowiednie, a wiec są w pełni bezpieczne i odpowiedni przygotowane do użytku. W większości wypożyczalnie możemy wynająć łóżko rehabilitacyjne – tradycyjne i elektryczne, ze stelażem aluminiowym, bądź drewnianym. Bogata oferta wynajmu dotyczy również wynajmu wózków inwalidzkich manualnych i elektrycznych, dostosowanych do potrzeb osób starszych oraz tych z przejściowymi problemami z ruchem. Możliwy jest również wynajem szyn podjazdowych aluminiowych, które będą niezastąpione podczas transportu osób poruszających się na wózku. Koncentrator tlenu stacjonarny i przenośny odpowiedni dla osób z problemami z oddychaniem i krążeniem również znajduję się na liście sprzętu rehabilitacyjnego na wynajem. Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego wynajmują także pomoce dla osób starszych. Są to z reguły różne rodzaje chodzików i balkoników rehabilitacyjnych oraz kule inwalidzkie.

Powodów, dla których warto sięgnąć do oferty wypożyczalni ze sprzętem rehabilitacyjnym i wybrać wynajem zamiast kupna jest wiele. Wypożyczalnie te pozwalają zaoszczędzić pieniądze oraz nerwy związane z montażem i serwisem sprzętu rehabilitacyjnego oraz przyspieszyć rozpoczęcie rehabilitacji. Ponadto wypożyczając sprzęt rehabilitacyjny możemy tak dopasować funkcjonalność tego sprzętu, aby maksymalnie odpowiadał potrzebom osoby rehabilitowanej na każdym etapie rehabilitacji.