❖   e-mail: kontakt@reha-dom.eu   ❖   tel.: 509 506 484   /   504 085 604

Zalety stosowania przenośnego koncentratora tlenu

7 maja 2019

Koncentrator tlenu to wynalazek, który zmienił życie wielu osobom mającym problemy oddechowe. Jeszcze do niedawna osoby z chorobami płuc mogły leczyć się wyłącznie w szpitalu. Dzięki postępowi w medycynie dostępne są specjalne koncentratory powietrza, które można użytkować w zaciszu własnego domu. Kolejnym osiągnięciem współczesnej techniki są przenośne koncentratory tlenu, które stały się prawdziwą rewolucją w życiu osób wymagających tlenoterapii.

Wolność

Jeszcze do niedawna osoby, które cierpiały z powodu niewystarczającej ilości tlenu w organizmie uwiezione był w szpitalnym pokoju w otoczeniu ciężkich butli tlenowych oraz rurek doprowadzających tlen do pacjenta. W momencie otrzymania diagnozy i recepty od lekarza pacjenci często mają poczucie, że ich wolność raz na zawsze została im odebrana. Dziś bez względu na zalecenia odnośnie tlenoterapii chory nie musi rezygnować ze swojego dotychczasowego trybu życia. Przenośne koncentratory tlenu zapewniają nieograniczony dostęp do tlenu w każdym miejscu i warunkach, w których znajduje się pacjent. Obecnie produkowane przenośne koncentratory tlenu mogą ważyć zaledwie 2 kg, co znacząco ułatwia samodzielne poruszanie się pacjenta zarówno w domu, jak i poza nim.

Niezależność

Przenośne koncentratory tlenu to prawdziwy przełom w leczeniu osób z problemami oddechowymi, bądź krążenia. Największą ich zaletą jest nielimitowana ilość tlenu, którą może pozyskać z nich pacjent, ponieważ urządzenia te pobierają go bezpośrednio z powietrza. Pacjent nie musi już martwić się o to, ile wkładów z tlenem zabrać ze sobą, dzięki temu zyskuje znaczną niezależność. Przenośne koncentratory tlenu są lekkie i nie przypominają urządzeń medycznych. Dodatkowo z łatwością można je przełączyć z zasilania domowego na zasilanie elektryczne w aucie lub na zasilanie baterią w trakcie spaceru.

Mobilność

Przenośnie koncentratory tlenu zachęcają pacjentów do prowadzenia bardziej aktywnego trybu życia i zapewniają większą mobilność podczas korzystania z tlenu. Każdy mały, lekki i przenośny koncentrator tlenu jest wyposażony w niezbędne akcesoria, które pasują do intensywnego stylu życia. Większość przenośnych koncentratorów tlenu jest dopuszczona do użytku w liniach lotniczych, więc pacjent bez problemu może udać się nawet w najdalszą podróż.

Zdrowsze i szczęśliwsze życie

Lekarze od dawna rozumieją, jak ważne jest, aby pacjenci poddawani tlenoterapii byli aktywni, a co za tym idzie mieli zdrowsze, szczęśliwsze i dłuższe życie. Odpowiedni przenośny koncentrator tlenu może być tak samo ważny jak sam tlen, jeśli chodzi o kontynuowanie aktywnego trybu życia dla lepszego ogólnego zdrowia psychicznego i fizycznego. Możliwość pracy, ćwiczeń, podróżowania i pozostania w kontaktach towarzyskich z innymi osobami to niezwykle ważne czynniki wpływające na jakość życia każdego człowieka bez względu jego chorobę.